Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Чому важливо провітрювати приміщення в закладі освіти

Дата: 22 лютого о 19:26
64 перегляда

Взимку діти частіше хворіють на респіраторні захворювання, ніж влітку. Для збереження здоров’я необхідно проводити провітрювання приміщень. Варто пам’ятати, що важливим є не лише чисте, а й в міру вологе повітря. Адже коли в приміщеннях надто сухо, людський організм є чутливішим до алергенів, бактерій та інших забруднень. Тому, Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів передбачено ранковий огляд дітей та обов’язкове опитування батьків стосовно стану здоров’я дитини, проведення лабораторного контролю показників мікроклімату та концентрації СО2, СО в повітрі закритих приміщень закладів освіти. Такі ж вимірювання шкідливих речовин у повітрі навчальних приміщень та показників мікроклімату передбачені і Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти.

Профілактичним заходом позбутися пилу та інших шкідливих часточок у повітрі, різних мікроорганізмів і вірусів є провітрювання приміщень. У дошкільних навчальних закладах воно повинно відбуватися за вiдсутностi дiтей. Ефективним є наскрiзне або кутове провiтрювання. Забороняється провiтрювання через туалетнi кiмнати.

Тривалiсть залежить вiд температури зовнішнього повiтря, напрямку вiтру та ефективностi роботи опалювальної системи. Наскрiзне провiтрювання має проводитися кожнi 1,5 - 2 години, тривалiстю не менше 10 хвилин. У спальнях воно здiйснюється до та пiсля сну дiтей. У холодну пору року провiтрювання повинно бути закiнчене не пізніше нiж за 30 хвилин до приходу дітей занять або з прогулянки i за 30 хвилин до сну. Пiсля короткочасних провiтрювань допускається зниження температури повiтря у групових осередках до +19°C для дiтей 4–5 рокiв i до +18°C для дiтей старше 5 рокiв. Вiдносна вологiсть повiтря в примiщеннях, де перебувають дiти, повинна бути в межах 40–60%.

Навчальні приміщення закладів загальної середньої освіти провітрюють до початку занять і після їх закінчення та на перервах за відсутності дітей в приміщеннях. Тривалість провітрювання на малих перервах при температурі повітря на вулиці від +5 до 0 °C 3-7 хвилин, від 0 до -5°C 2-5 хвилин, від -5 до -10 °C 1-3 хвилини, нижче -10 °C 1-1,5 хвилин; на великих перервах та між змінами від +5 до 0°C 20-30 хвилин,
 від 0 до -5°C 15-25 хвилин, від -5 до -10 °C 10-15 хвилини, нижче -10°C 5-10 хвилин. Рекреації провітрюються під час навчальних занять.

Для дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади, необхідно проводити прогулянки на вiдкритому повiтрi, не рiдше 2 разiв на день, дозволяється проводити при температурi повiтря не нижче -16°C. Оптимальний час перебування на вiдкритому повiтрi - 3,5 - 4 години на день з достатньою руховою активнiстю. Основними причинами скорочення тривалості перебування на свіжому повiтрi є погiршення самопочуття, порушення стану здоров’я дітей, ускладнення метео умов.

Враховуючи, що в більшості закладів освіти області зимові канікули вже позаду та у зв’язку із захворюваністю на грип та гострі респіраторні інфекції (ГРІ) серед дітей та підлітків, з метою запобігання виникненню та локалізації групових осередків грипу та ГРІ, Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує керівникам закладів освіти області про необхідність дотримання повітряно-теплового режиму, проведення профілактичних, протиепідемічних та дезінфікуючих заходів.

Відповідно до Закону України від 06.09.2023 № 2573-ІХ «Про систему громадського здоров’я», органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, власники та адміністрація закладів освіти та фізичні особи, які організовують або здійснюють навчальний та виховний процес, зобов’язані забезпечити умови, що відповідають вимогам державних медико-санітарних нормативів та правил, здійснювати заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я, популяризацію здорового способу життя.

 

 

 

Олександрійське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.